Błażej Bielawski – ur. w 1967 r. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego na kierunku politologia. Współpracował z partią Zieloni 2004. Uczestnik Koła Naukowego Krytyki Marksistowskiej na US. Redaktor portalu Socjalizm Teraz. Zwolennik socjalistycznej wizji społeczeństwa opartej na własności społecznej, z której korzysta materialnie i kulturalnie całe społeczeństwo. Przeciwnik militaryzacji Polski nakręcającej nacjonalizm i atmosferę przyzwolenie na wojnę.

Monika Chowańska – ur. w 1968 r. w Łodzi, w rodzinie inteligenckiej. Z wykształcenia filolog rosyjski. Socjalistka, feministka, ateistka. Zamieszkała w Łodzi. Dawniej członkini Polskiej Partii Socjalistycznej.

Renata Duranowska – ur. w 1985 r. w Warszawie. Lektorka języka angielskiego, absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych na kierunku anglistyka oraz Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych na kierunku sztuka nowych mediów. Należała do środowiskowej Komisji Związku Zawodowego Inicjatywa Pracownicza oraz do Rewolucyjnego Amatorskiego Frontu Operowego. Zwolenniczka socjalizmu wiernego tradycji marksistowskiej, podkreślenia znaczenia świadomości pracowników. Gorąca zwolenniczka podkreślania dotychczasowych osiągnięć i inicjatyw socjalistycznych, zwłaszcza w kontekście katastroficznych efektów ostatnich 26 lat przemian gospodarczych.

Dimitris „Mitro” Dymitriadis – ur. w 1965 r. w Szczecinie. Syn lewicowych greckich uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Polsce. Socjalista, epikurejczyk, obyczajowy liberał, ateista. Muzyk gitarzysta, wokalista grający muzykę latynoamerykańską, grecką oraz folk, grafik komputerowy z zamiłowaniem do projektowania systemów identyfikacji wizualnej, popularyzator nauki w telewizyjnej serii edukacyjnej o matematyce pt. „Nie udawaj Greka”, redaktor portalu Socjalizm Teraz, współzałożyciel i były członek zarządu Ruchu Sprawiedliwości Społecznej. Poza muzyką i polityką interesuje się szczególnie medycyną, biologią, kognitywistyką, neuronaukami, ewolucjonizmem, historią nauki i techniki oraz filozofią.

Nikolaos Noel Dymitriadis – ur. w 1993 r. w Szczecinie. Komunista,. Wcześniej nie aktywny politycznie. Z zawodu programista. Student Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku informatyka od 2012 r., od 2016 r. również filologii klasycznej.

Przemysław Falkowski – ur. 1976 w Lipnie, w rodzinie robotniczej. Socjalista, marksista, ateista. Były pracownik fizyczny firmy telekomunikacyjnej, funkcjonariusz Straży Granicznej i Policji. W latach 2007-2012 społeczny kurator sądowy przy Sądzie Rejonowym w Grudziądzu. Udzielał się w takich organizacjach jak: Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów gdzie przez kilka lat sprawował funkcję I-go wiceprzewodniczącego Zarządu Terenowego przy KMP w Grudziądzu, Polskim Stowarzyszeniu Racjonalistów, Młodych Socjalistach. Współtwórca i były członek zarządu partii Ruch Sprawiedliwości Społecznej. Członek wielu stowarzyszeń mundurowych krajowych i zagranicznych. Prezes Policyjnego Klubu Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP w Grudziądzu. Współorganizator Grudziądzkiego Dnia Dawcy Szpiku oraz inicjator internetowej akcji „Popieram darmową komunikację miejską w Grudziądzu”. Certyfikowany oficer ochrony statku, niezależny konsultant w zakresie bezpieczeństwa morskiego.

Michał Iljin – ur. w 1980 r. w Łodzi w rodzinie robotniczo-inteligenckiej. Zamieszkały na stałe w Łodzi. Zatrudniony od 1 września 2015 roku w Centralnym Szpitalu Klinicznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi jako technik sterylizacji medycznej. Wcześniej pracownik fizyczny, a następnie w okresie od 3 marca 2008 roku do 31 sierpnia 2015 roku technik sterylizacji medycznej w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym nr 1 Uniwersytetu Medycznego im. N. Barlickiego w Łodzi. Z zawodu pracownik socjalny oraz technik sterylizacji medycznej. Prywatnie administrator i redaktor internetowej encyklopedii uzbrojenia Wiki Uzbrojenie. Komunista, marksista-leninista, ateista i zwolennik państwa świeckiego. Były działacz radykalnie lewicowych organizacji: Polskiej Partii Socjalistycznej (PPS) w latach 1998-2003, Nowej Lewicy (NL) w latach 2003-2011, a następnie Ruchu Sprawiedliwości Społecznej (RSS) w latach 2014-2015, były przewodniczący Organizacji Młodzieżowej PPS w Łodzi oraz przewodniczący Ruchu Sprawiedliwości Społecznej w Łodzi. Zainteresowania: historia, polityka, psychologia, motoryzacja PRL-u, militaria.

Jacek Cezary Kamiński – ur. w 1968 r. w Warszawie w rodzinie robotniczej. Dziennikarz, publicysta, działacz społeczny. Członek m.in. stowarzyszeń Porozumienie Socjalistyczne, Forum Społeczne Europy środkowo-Wschodniej i Społeczny Komitet Obrony Symboli Pamięci Ofiar Wojen oraz redakcji portalu Socjalizm Teraz. Zaangażowany w działania na rzecz wsparcia opozycji antyfaszystowskiej na Ukrainie i ruchów lewicowych w Donbasie. Autor książki „100 lat KS Polonia Warszawa. 1911-2011”.

Jerzy Waldemar Kochan – ur. w 1952 r. w Gdańsku. Filozof, socjolog, profesor na Uniwersytecie Szczecińskim, absolwent historii i filozofii na Uniwersytecie Wrocławskim. Członek różnych organizacji społecznych i politycznych – od Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Młodzieży Socjalistycznej, Zrzeszenia Studentów Polskich, Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, Towarzystwa Krzewienia Kultury świeckiej po Zielonych 2004, gdzie był też członkiem Rady Krajowej, i Sojusz Lewicy Demokratycznej. Redaktor naczelny czasopisma filozoficznego „Nowa Krytyka”, prezes Stowarzyszenie Marksistów Polskich. Autor wielu artykułów i książek, między innymi „Wolność i interpelacja”, „Życie codzienne w matriksie”, „Studia z teorii klas społecznych”, „Socjalizm”, „De non existentia dei czyli o nieistnieniu boga”. Pisuje i publikuje czasem wiersze.

Tymoteusz Kochan – ur. w 1990 r. w Szczecinie. Socjalista, marksista i internacjonalista. Redaktor naczelny portalu Socjalizm Teraz, sekretarz redakcji czasopisma filozoficznego „Nowa Krytyka”, przewodniczący i założyciel Koła Naukowego Krytyki Marksistowskiej na Uniwersytecie Szczecińskim, publicysta portali lewicowych, w tym: Lewica.pl, publikował również w Trybunie i Monitor Magazine. Obecnie kończy studia socjologiczne na Uniwersytecie Szczecińskim.

Michał Pipowski – ur. w 1987 r. w Tucholi. Z wykształcenia inspektor bezpieczeństwa i higieny pracy. Zawód wykonywany specjalista narzędziowiec w branży mechanicznej przy precyzyjnej obróbce skrawaniem CNC oraz konserwator urządzeń dźwigowych. Z przekonań socjalista, ateista. Były aktywista Ruchu Sprawiedliwości Społecznej, gdzie pełnił funkcję sędziego w Sądzie Koleżeńskim. Zainteresowania: muzyka, energia odnawialna, botanika, DIY (ang. do it yourself). Hobby: rower, kajaki, majsterkowanie. Otwarty na ludzi, bliski dla bliskich, gotów do uczciwej współpracy jeśli działa to w obie strony. Poszukiwacz powodów do dumy z własnego godła, nie zapomina o pochodzeniu, lokalny patriota.

Sylwia Rapicka – ur. w 1976 r. Krakuska od wielu pokoleń, pochodzi z inteligencko-robotniczej rodziny. Pedagożka i politolożka, ukończyła studia na Uniwersytecie śląskim i Akademii Pedagogicznej (obecnie Uniwersytet Pedagogiczny). Feministka, ateistka, wegetarianka i sojuszniczka środowiska LGBTIA, szczęśliwa żona oficera Policji (również feministy) i matka nastolatki, człowiek dla 3 kotów. Pracuje w organizacji pozarządowej zajmującej się działaniami równościowymi i antydyskryminacyjnymi. Aktywnie działa na rzecz równości wyznaniowej. Wielka fanka podróży samochodem, co roku wyrusza z rodziną na miesięczną włóczęgę po Europie, ze szczególnym uwielbieniem Bałkanów. Dogaduje się po serbsku, zna także język francuski i angielski. Politycznie kiedyś związana z Ruchem Palikota, później z Zielonymi – niestety, obydwie organizacje zawiodły jej nadzieje. Mimo wszystko, cały czas wierzy, że „jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie”. Socjalistycznie.

Maciej Sikora – ur. w 1988 r. w tym samym dniu co Karol Marks. Absolwent politologii na Uniwersytecie Szczecińskim. Współzałożyciel Koła Naukowego Krytyki Marksistowskiej i pierwszy wiceprzewodniczący. Obecnie członek honorowy. Publikował na portalu Socjalizm Teraz. Na swojej drodze politycznej otarł się o Młodych Socjalistów, Polską Partię Pracy, Ruch Sprawiedliwości Społecznej, Partię Razem lecz żadne z tych ugrupowań nie stawiało przed sobą celów, do których dąży – obalenie kapitalizmu, i poprzez socjalizm do budowy komunizmu. Niedościgniony wzór – Ernesto Che Guevara. Aktywność zawodowa – obecnie jest przymusem ekonomicznym.